Pixella baner
A A A

Terapia Czaszkowo Krzyżowa, Osteoterapia

Terapia  Czaszkowo - Krzyżowa,
Osteoterapia   Kranialna

Nazywam się Bożena Przyjemska i jestem osteopatą. Terapią czaszkowo-krzyżową (zwaną też osteopatią kranialną) zajmuję się od 18 lat. Jej tajniki zgłębiłam szkoląc się w Ameryce, która jest kolebką tej terapii. Moim nauczycielem był doktor osteopatii John Upledger. Opracował on i zmodyfikował terapię stworzoną przez dr Wiliama Sutherlanda oraz założył instytut na Florydzie nazwany jego imieniem. Instytut ten, oprócz działalności szkoleniowej, prowadzi badania nad skutecznością terapii czaszkowej i jej wpływu na nasze zdrowie. Będąc pod wielkim wrażeniem skuteczności tej terapii opracowałam program szkolenia w języku polskim.
Od 1999 roku jako pierwsza w Polsce prowadzę kursy terapii Czaszkowo-Krzyżowej, technik powięziowych i osteopatycznych.

Terapia czaszkowo-krzyżowa polega na bardzo delikatnej manipulacji i uciskaniu w obrębie czaszki, miednicy, przepony, klatki piersiowej i kości krzyżowej, w celu rozluźnienia struktur łączno-tkankowych, których napięcie może przysporzyć wiele kłopotow zdrowotnych. Jest terapią powięzi. Ponieważ układ powięzi zbudowany jest z tkanki łącznej, terapia czaszkowo - krzyżowa mobilizuje do lepszej pracy wszystkie organy w których ta tkanka się znajduje. Terapia poprawia krążenie w naczyniach, ukrwienie narządów i pracę układu nerwowego. Podstawy tej terapii oparte są na anatomii i fizjologii. W tej terapii wykorzystujemy trzy fizjologiczne rytmy naszego organizmu: rytm bicia serca(puls), rytm oddechowy i rytm kranialny (tętnienia płynu mózgowo-rdzeniowego). Jej holistyczne działanie na organizm wykorzystuje zdolności samoregulacji.

Terapia czaszkowo-krzyżowa jest bardzo skuteczna, pomaga przy wielu problemach zdrowotnych. Przeznaczona jest głównie dla profesjonalnych terapeutów, ale mogą się jej nauczyć osoby, które chcą pomóc swojej rodzinie.

 

 

ADMEDICA Danuta Kreft -  w TVP Gdańsk 2009